New Page 4 New Page 7 New Page 4 New Page 1 New Page 4 New Page 1 New Page 2 New Page 1 New Page 4 New Page 1 New Page 6 New Page 4 New Page 4 New Page 2 New Page 4 New Page 1 New Page 1 New Page 2 New Page 2 New Page 1 New Page 1 New Page 1 New Page 4 New Page 1 New Page 2 New Page 1
SUMMER 2016 TROPHY WINNERS
~
MIXED TRIPLES
 Winners  Margaret Lamb, Scott Clifford, Ray Spurden
 Runners-Up  Shirley Hawkins, Ian Hawkins, Darren Rhodes
~
MIXED DOUBLES A DIVISION
 Winners  June Callaway & Mark Callaway
 Runners-Up  Carol Jaensch & Brian Denney
~
MIXED DOUBLES B DIVISION
 Winners  Sheila Trott & Richard Cook
 Runners-Up  Sarah Ambrose & Steve Dearman
~
MIXED DOUBLES C DIVISION
 Winners  Jean Scurrell & Ben Jameson
 Runners-Up  Margaret Lamb & Jack Dilworth
~
 LADIES' SINGLES
 Winner  Maureen Manning
 Runner-Up  Karen Howlett
~
MEN'S DOUBLES A DIVISION
 Winners  Colin Fordham & Bryan Margerison
 Runners-Up  Paul Coyle & Nathan Lorimer
~
MEN'S DOUBLES B DIVISION
 Winners  John Boulton & Troy Doherty
 Runners-Up  Wayne Brooks & Paul Robinson
~
MEN'S DOUBLES C DIVISION
 Winners  Scott Clifford & Ray Spurden
 Runners-Up  Glen Dixon & Charlie Wood
~
LADIES' DOUBLES
 Winners  Roz Ambrose & Sarah Ambrose
 Runners-Up  Kim Arkwright & Debra Napier
~
MEN'S SINGLES A DIVISION
 Winner  Gary Fox
 Runner-Up  Michael Walsh
~
MEN'S SINGLES B DIVISION
 Winner  Sean Oldfield
 Runner-Up  Fred Napier
~
MEN'S SINGLES C DIVISION
 Winner  Scott Clifford
 Runner-Up  Chris Denny
~
PETER THORNE CHARITY DOUBLES
 Winners  Roz Ambrose & Scott Clifford
 Runners-Up  Brian Nott & Charlie Wood
~
 MADGE FOLEY CHARITY SINGLES
 Winners  Bryan Margerison
 Runners-Up  Stuart Cowley
~
OVER 50s CUP
 Winners  Mark Callaway
 Runners-Up  Jim Pickard
~
GEORGE POPE CUP
 Winners  Pirates
 Runners-Up  Try Hards
YANKEE CUP
 Winners  Legionaires
 Runners-Up  Wanderers
~
COMMITTEE CUP
 Winner  Steve Dearman
 Runner-Up  John Bailey
~
CAPTAINS' CUP
 Winner  Steve Dearman
 Runner-Up  Stuart Cowley
~
SECRETARY'S CUP
 Winner  Simon King
 Runner-Up  Anthony Lyddon
~
A DIVISION
 Winners  Pirates
 Runners-Up  Shunters
 180s Winner  Bryan Margerison (8)
 HSO Winner  June Callaway (107)
 HSO Winner  Bill Root (135)
~
B DIVISION
 Winners  Wanderers
 Runners-Up  Legionaires
 180s Winner  Roz Ambrose (1)
 180s Winner  Clare Martin (1)
 180s Winner  Julian Gould (2)
 HSO Winner  Julia Clements (84)
 HSO Winner  John Boulton (161)
~
C DIVISION
 Winners  Try Hards
 Runners-Up  The Kings
 180s Winner  Andy Wilson (3)
 HSO Winner  Debbie Parkinson (60)
 HSO Winner  Scott Clifford (138)
~
WOODEN SPOON
 Winners  Spanners
* * * *