WINTER 2017-18 TROPHY WINNERS
~
A DIVISION MIXED TRIPLES
 Winners  Jill Crawford, Stuart Cowley, Dave Fox
 Runners-Up  Marie Callaway, Paul Coyle, Tony Vaughan
~
B DIVISION MIXED TRIPLES
 Winners  Pauline Buckland, Phil Knights, Wayne Toynton
 Runners-Up  Pat Eagle, Richard Jones, Martin Nash
~
C DIVISION MIXED TRIPLES
 Winners  Viv Dundon, Peter Chandler, Tony Saunders
 Runners-Up  Patsy Croucher, Martin May, Alan Wallace
~
MIXED DOUBLES
 Winners  Zoe Smith & Pete Smith
 Runners-Up  June Callaway & Mark Callaway
~
LADIES' SINGLES
 Winner  June Callaway
 Runner-Up  Katie Ambrose
~
A DIVISION MEN'S DOUBLES
 Winners   John Abbs & Kevin Doherty
 Runners-Up  Jimmy Callaway & Chris Willas
~
B/C DIVISIONS' MEN'S DOUBLES
 Winners  Jack Dilworth & Rob Shirley
 Runners-Up  Paul Calloway & Martin Horn
~
LADIES' DOUBLES
 Winners  Katie & Roz Ambrose
 Runners-Up  June Callaway & Charlotte Vaughan
~
 A DIVISION MEN'S SINGLES
 Winner  Sean Oldfield
 Runner-Up  Mark Callaway
~
B DIVISION MEN'S SINGLES
 Winner  Jeremy Hayes
 Runner-Up  Brian Burrett
 
~
 C DIVISION MEN'S SINGLES
 Winner  Paul Robinson
 Runner-Up  Martin Horn
 
~
ALBERT FULLER CHARITY DOUBLES
 Winners   Shaun Fox & Sean Oldfield
 Runners-Up   Grant Crampin & Dean Reynolds
~
CLACTON RAILWAY CLUB CUP
 Winners  Pirates
 Runners-Up  A Team
~
JUNE WILSON TROPHY
 Winners  Wanderers
 Runners-Up  Pirates
~
BILL FIRMIN SHIELD
 Winners  Thorpe Clangers
 Runners-Up  Nomads
~
MILLENNIUM SHIELD
 Winners  A Team
 Runners-Up  The Oakmead
~
COMMITTEE CUP
 Winner   Kevin Doherty
 Runner-Up   Steve Dearman
~
CAPTAINS' CUP
 Winner  Martin Horn
 Runner-Up  Mark Callaway
~
SECRETARY'S CUP
 Winner  Brian Nott
 Runner-Up  Dan Tidmarsh
~
A DIVISION
 Winners  Shunters (1 Point)
 Runners-Up  Pirates
 180s Winner Ladies  Rebecca Edgar (1)
 180s Winner Men  Dean Reynolds (4)
 HSO Winner Ladies  Shirley Hawkins (91)
 HSO Winner Men  Albert Yates (138)
~
B DIVISION
 Winners  Thorpe Clangers (1 Point)
 Runners-Up  Black Bull
 180s Winner Ladies  Karli Norton (1)
 180s Winner Men  Pete Smith Snr (2)
 HSO Winner Ladies  Roz Ambrose (108)
 HSO Winner Men  Don Snell (129)
~
C DIVISION
 Winners   A Team (4 Legs)
 Runners-Up  Wick Lodge
 180s Winner Ladies  ~~
 180s Winner Men  Peter Chandler
   Jack Dilworth
   Mick Duffy
   Bryan Gafney
   Eric Holmes
   Peter Jones
   Darren O'Neill
   Tony Saunders
   Tony Viner
 HSO Winner Ladies  Viv Dundon (116)
 HSO Winner Men  Martin Horn (120)
~
WOODEN SPOON
 Winners  Spanners

~

IAN WILSON PLATE
Ladies' League HSO
 Winner  Viv Dundon (116)

~

JOHN ROWE CUP
Men's League HSO
 Winner  Albert Yates (138)
* * * *